sobota, 6 października 2012

MBL 2

         Oki, mam jeszcze chwilkę, a jak mógłbym nie wspomnieć o Macierzyństwie vol. 2.
Tak oto prezentuje się okładka (niezwykle zachęcająca jak wszystkie projekty Doroty Smoleń, które to wspierają Mikusia w życiu codziennym).
         Jeśli interesuje kogoś zakup tegoż cuda, jest dostępny pod tym linkiem:
http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SNDg0/macierzynstwo-bez-lukru-2.html?title=Macierzy%C5%84stwo%20bez%20lukru%202
          Jest jeszcze dostępny pakiet pierwsza i druga cześć macierzyństwa dostępna tu:
http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SNDg2/macierzynstwo-bez-lukrupakiet-czesc-1-i-2.html?title=Macierzy%C5%84stwo%20bez%20lukru%20-%20pakiet,%20cz%C4%99%C5%9B%C4%87%201%20i%202
Za zakup z góry dziękuję w imieniu Mikusia jak i naszym-rodziców.
tata Mikołajka

A MOŻE MORZE ?!?

           Witam ponownie zagorzałych obserwatorów Mikołajkowa. Uzyskałem kilka upomnień co z Księciuniem i jego dworem... . A więc wyjaśniam: W zeszłym roku staraliśmy się koniecznie gdzieś wyrwać, udało się, było to polskie morze. Od tamtej pory główkowaliśmy, czy uda się wybrać i w tym roku, tym bardziej że pojawił się młodszy braciszek Księciunia.
           Nasz Mikuś pytany czy chciałby na mozie nigdy nie odparł przecząco, nawet w dni które wszystko jest na nie, na pytanie "a może morze?" odpowiedz brzmiała jak STANOWCZE TAK.
Co było począć, trzeba było się organizować bo czas leciał. Tylko jak spakować całe królestwo bo przecie nie ma rzeczy które by nie były potrzebne, plus zapasy kompresów, mleczka itp. no i jeszcze Michaś mi fotel zajął a i bagaży dowalił ( wyciągneliśmy trochę dach i udało się, a jeśli słyszeliście w nocy 02.09.12 trący metal o asfalt na trasie Będzin-Świnoujście to właśnie my przejeżdżaliśmy:) ), nocleg udał się ten sam co w zeszłym roku.
           I nadszedł wrzesień... a resztę pozostawiam do Państwa oceny:







Po powrocie nie umiemy się odnaleźć i czasu brak:( może by tak dało się tam zostać :))
Ps. pełno zaległości mam na Mikołajkowie, niebawem nadrobię (tak myślę:))
tata Mikołajka

piątek, 10 sierpnia 2012

POMOC DLA MIKUSIA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE !!!

         Dziś chciałbym polecić kolejny pomysł (etap) pomocy dla Mikołajka, zainicjowany przez znaną wszystkim Dorotkę Smoleń.
A mianowicie, wystarczy wejść na poniższy link i obejrzeć filmik:

Domestos for UNICEF 

 

http://macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com/2012/08/wideo-sponsorowane-domestos-for-unicef_9.html

         Każde oglądnięcie powyższego filmiku daje na konto fundacyjne Mikusia 6 centów, gdyż ma być rozliczane w dolarach. Tak więc proszę Was, wierni i przypadkowi czytelnicy Mikołajkowa o oglądanie sympatycznego filmiku i przesyłanie linka swoim znajomym, czym pomożecie nam w codziennej opiece nad naszym Mikusiem za co z góry dziękuję.
tata Mikołajka
ps.  pomoc dla Mikusia tylko po przez oglądnięcie filmiku na Macierzyństwie, dodanie odnośnika w innym miejscu nie pomaga:)
tata Mikołajka

czwartek, 9 sierpnia 2012

MIKUŚ W GANGU !!!

          W bliżej nieokreślonym czasie, w bliżej nieokreślonym miejscu Książe Mikołaj poznał nowego kolegę (w oczach rodziców Księciunia ten Kolo to Typ z pod ciemnej gwiazdy).
Książe  i jego fumfel dalej zwany Olem kręcą razem lewe interesy przynajmniej tak nam rodzicom się wydaje, a mianowicie:
Mikuś i Olo ciągle leżą i myślą jak zarobić ale się nie narobić

ciągle na ich posesji znajduje jakieś części z aut(podejrzewam kradzieże i paserstwo) a Mikuś na to "tato to tylko gril"

jeżdżą na motorach (tylko czekam na kurtkę skórzaną z logo gangu)

czasami przymykam oko na pewne sprawy by też móc sobie siąść

a w domu bez Ola Mikuś mówi " tato to ja twój 2-letni synuś o co ty mnie podejrzewasz"
I sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć :))
tata Mikołajka

sobota, 14 lipca 2012

CHOCHOŁY I RESZTA ŚWIATA

           Nie od dziś wiadomo, ze każdy z nas każdego roku marzy wyjechać na wakacje na których znajdzie zakątek dla siebie gdzie odpocznie i zregeneruje siły.
           Wiec i my postanowiliśmy pozbierać bandę i skorzystać z kilku dni wolnego.
Sprawa o tyle prostsza ze Agatka i Michał zgodzili się nas przyjąć z całym naszym bałaganem:)-(a mało tego nie było).
          A co nie będę się rozpisywał może w obrazkach opowiem.
DOLINA CHOCHOŁOWSKA:
DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO-
poleżeć można

po wspinać się

a i kolka zamoczyć

dzemke walnąć oczywiście

Michał nogi pomoczył w strumyku

stwierdził tez ze wszystkiego trzeba spróbować w życiu
na pieńku można posiedzieć

nawet gdy Michał zaparkował na drzewie to i mama znalazła chwile dla siebie
a i towarzystwo ciekawe można poznać które robi: BBEEEE BEEEEEE:)

GUBAŁÓWKA czyli widok na resztę świata:
 ZYCIE NOCNE OCZYWIŚCIE JAK TO NA WCZASACH:
Krupówki

wesołe miasteczko nocą i szeroko otwarte oczyska

i po weekendzie.
tata Mikołajka

piątek, 29 czerwca 2012

Zdrajca !!!

Z życia :
           Mama do Mikołajka: "Mikołajku jak spisz z mama a się obudzisz to jak budzisz mame?"
           Miki do mamy: "ha" - cichutkie jeden raz.
           Mama do Mikołajka: : "A jak spisz z tatusiem to jak go budzisz?"
           Miki do mamy: "HA HA HA HA HA HA HAAAA HAAAA HAAAA" - głośno i donośnie.
Załamałem się, syn mnie zdradził :)
tata Mikołajka

wtorek, 26 czerwca 2012

poniedziałek, 11 czerwca 2012

KAŻDY MIAŁ JE TYLKO RAZ !!!

       Księciunio ukończył w dniu wczorajszym o 9.55 2 latka :)
Dzień pełen atrakcji a i gości nie brakło. Mikołajek audiencji udzielał w swej rezydencji:

testowanie prezentów

w wolnej chwili od buziaków i przytulanek Książę bujał się na hamaku myśląc co jeszcze go spotka dziś

no i proszę minusia bezcenna a i Michaś skorzystał

a w zamian za oglądanie balonów Michaś zaśpiewał Mikołajkowi 100 lat bracie:)
W planach na wieczór był jeszcze spacerek w ulubione miejsce, niestety deszcz wszystko zepsuł, w zamian relaksująca kąpiel:)),  a spacerek nadrobiliśmy dziś... .
tata Mikołajka

wtorek, 5 czerwca 2012

PION POJĘCIE WZGLĘDNE :)





a i jak trzeba sobie poleżeć to tez się da

W starszych postach można znaleźć więcej wypraw tego typu.
         Pion czy poziom? Myślę ze dla Misia poziom jest jak dla nas pion, np. kiedy czytamy bajki na plecach Książę domaga się więcej i więcej a mi już ręce odpadają, natomiast w pionie Księciunio uwielbia spacerować ale po pewnym czasie ślinka mu przeszkadza i ciut gorzej mu się oddycha, itd itp 
          tata Mikołajka

środa, 23 maja 2012

Z życia

          Jesli chodzi o media takie jak: internet, radio czy telewizja(z wylaczeniem minimini) to jestesmy odcieci z braku czasu, do tego laptop ulegl zalaniu  i "alt" i pare innych liter nie dziala:).
Zapewniam ze Ksiaze za to kozysta z zycia kiedy tylko pogoda pozwala a ona sprzyja:



a my sluzba staramy sie, zeby w kazdy  dzien Ksiaze padl ze zmeczenia :)
tata Mikolajka