środa, 23 maja 2012

Z życia

          Jesli chodzi o media takie jak: internet, radio czy telewizja(z wylaczeniem minimini) to jestesmy odcieci z braku czasu, do tego laptop ulegl zalaniu  i "alt" i pare innych liter nie dziala:).
Zapewniam ze Ksiaze za to kozysta z zycia kiedy tylko pogoda pozwala a ona sprzyja:



a my sluzba staramy sie, zeby w kazdy  dzien Ksiaze padl ze zmeczenia :)
tata Mikolajka

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

ŚWIĘTY JAK NIKT !!!

         Sprawa na pozór prosta, chrzciny Michasia.
         W domu zapadła decyzja, lepiej zrobić wcześniej i z głowy. A jako że żadnej poważnej impry Księciunio nie opuszcza to pora odpowiednia 14.04.2012r. Nie za ciepło nie za zimno w sam raz. Sobota, tłoku nie będzie a i ksiądz przystał na 11.00 jeszcze przed drzemką Księcia:).
         Tak więc wujki, ciotki i inne stworzenia boże pozapraszane, główny gość oczywiście Mikołajek gotowy.
         14.04.2012r. godzina 0 czyli 11.00 czekamy, drzwi świątyni pozamykane więc wybrałem się na zaplecze:). Chwilę trwało ale udało się, pojawiła się postać, na moje pytanie "gdzie jest ksiądz czy zapomniał" odpowiedział: "chrzciny ??? tak tak o 15.00" pytam "jak to, ustalona była 11.00?!?" odpowiedź: "no tak mamy zapisane, ksiądz dyżurny ma zaraz pogrzeb a pozostali mają wolne."
Po negocjacjach okazało się że jest jeszcze proboszcz. Po pewnym czasie zjawił się proboszcz, doszliśmy do tego że on udzieli chrztu:).
         Wszystko zostało po podpisywane i proboszcz przemówił: "proszę poczekać w kościele, ubiorę się i zaraz przyjdę do państwa".
         Więc goście zajęli miejsca, ja z Księciem wybraliśmy się na zwiedzanie dość ciekawej architektury (ja jako przewodnik, Mikuś - zwiedzający oczywiście), gdy podziwialiśmy ołtarz z bliska i ogromy krzyż dołączył do nas już w pełnym wdzianku nasz proboszcz witając Mikołajka słowami "a to ty" (bo w tym roku był u nas po kolędzie więc już się za kumplowali) "chodźcie do wszystkich pod chrzcielnicę" dodał.
         Zaczęło się, w trakcie wszystko super, Mikołaj przyjął chrzest. Tak, zgadza się, Mikołajek :)) (po raz drugi, zresztą), pomyliło się księdzu. Michał skutecznie ukrywał się w wózku w tym czasie, po drobnej korekcie woda święcona spłynęła po główce Michasia i wszyscy bez wyjątków z uśmiechem na twarzy udali się na dalsze czynności.
        Podsumowując, Michał po raz pierwszy a Mikołajek prawie ponownie przyjął chrzest, teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości - Mikołajek = Aniołek.
po kilku głębszych:))


tata Mikołajka

piątek, 20 kwietnia 2012

SAMO ŻYCIE :))

         Witam ponownie po dość długim czasie nieobecności na Mikołajkowie.
Na wstępie ciut usprawiedliwienia:
1. Bo zupa była za słona.
2. Bo trawa za szybko rośnie.
3. Bo brak nam recepty na dłuższą dobę.
4. A tak naprawdę to sporo czasu, a w zasadzie cały wolny czas staramy się wypełniać zabawami z Księciem oraz z jego braciszkiem Michasiem.
5. Pewne atrakcje z naszego życia trzeba było wyciąć:)) a pewne umieścić w grafiku:)).
6. Kolejny punkt to zmiana godzin mojej pracy z 5 x 8godz. na 12-nastki a w międzyczasie umieszczamy spacery jeśli tylko pogoda pozwala (a pozwala:) ), plus szczepienia i takie tam gadżety z najmłodszym domownikiem.


        Od niedawna zaczęliśmy sezon spacerkowy, co Misiowi bardzo odpowiada i najchętniej po wyjściu z domku nie wracałby:
a i ze słońcem jakoś Księciunio sobie radzi
 a i Miś, jak wiadomo nie od dziś, jest szczodry i łaskawy:

dość, że bratu oddał swoją pierwszą furę, to jeszcze zezwala na udział Michasia w spacerkach:).


      Jest jeszcze kwestia świąt na wyjeździe oraz imprezy jaką zorganizował Michaś a gdzie głównym gościem był oczywiście Mikołajek ale to już całkiem inne historie, niebawem postaram się zreferować:)), a póki co skorzystam z ciszy w domu i dołączę do niej. Życzę spokojnej nocy wszystkim czytelnikom tym wytrwały i tym troszkę mniej:)).
tata Mikołaja

niedziela, 11 marca 2012

AUKCJA ZAKOŃCZONA !!!

No tak, ja usypiałem Misia a tu koniec aukcji. 
Wygrana należy się ANNIE. 
Prosimy o kontakt.
Bardzo Dziękujemy.
tata Mikołaja

piątek, 9 marca 2012

RANKING !!!

           Ranking "bajków" naj lubianych przez Mikołajka:
1. ELMA ŚWIAT - HIT i tyle, nic dodać nic ująć.
2. NIEZWYKŁE PRZYGODY BERTA I ERNIEGO - równie lubiane.
3. DINOPOCIĄG - zasłużył na 3 miejsce zwłaszcza, że z tatą Księciunio śpiewa w trakcie bajki:)
3. SAM SAM - kolejne 3 miejsce bo trudno wybrać.
4. CLIFFORD - tylko 4 bo ileż może być 3 miejsc.
5. CIEKAWSKI GEORGE- super ale za często powtarzają odcinki.
6. MAMA MIRABEL - Mikołajek zawsze czeka na piosenkę, oczywiście śpiewamy.
7. wszystkie inne, no może Muminki mało chętnie oglądamy:)

           Jest jeszcze cała kupa piosenek, które Mikuś tańczy i śpiewa z nami. Numerem jeden i niepodważalnym jest TIK TAK. Równie lubiany jest kawałek CZTERY SŁONIE... i tak dalej... .
         
          A oto Książe uchwycony podczas emisji ELMA, nawet nie zauważył oka aparatu:
        *Ranking powstał głównie według upodobań Mikołajka oraz  na podstawie obserwacji mamy i taty. Źródło badań - mini mini oraz prywatna kolekcja Elma Świat. Mikołaj zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w rankingu w przyszłości.
tata Mikołaja

poniedziałek, 5 marca 2012

ZACZĘŁO SIĘ!!!

Mam przyjemność zacytować komentarz Anny, która rozpoczęła licytację:

"Witam! Od już dłuższego czasu śledzę losy Mikołajka. Cudny chłopczyk i cudna rodzinka. Wypada każdemu życzyć takiej miłości. Co do licytacji, na dobry początek daję 1100zł. Wybieram się na wesele, myślę, że to dobry prezent dla przyjaciół. Oby mąż podzielił moje zdanie :) Jak powiem, że to dla Mikołajka, to chyba nie będzie protestował:) Anna "

Anno, serdecznie dziękujemy za miłe słowa i zaangażowanie w naszą aukcję!

 


KTO DA WIĘCEJ???

ps. Anno, trzymamy kciuki aby mąż podzielił Twoje zdanie ;)


ciocia Mikołajka

niedziela, 4 marca 2012

AUKCJA JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO !!!

       "MACIERZYŃSTWO BEZ LUKRU"- POWSTAŁO Z INICJATYWY DOROTY SMOLEŃ (PO PROSTU MAMY) ORAZ PONAD 30-TU INNYCH BLOGUJĄCYCH MAM, BY POMÓC MIKOŁAJKOWI W ŻYCIU CODZIENNYM. "MBL" PRĘŻNIE DZIAŁA OD STYCZNIA 2011R.
       "MBL" BRAŁO UDZIAŁ W KONKURSIE BLOG ROKU 2011 W WYNIKU CZEGO 16 LUTEGO 2012R. NA GALI WRĘCZENIA NAGRÓD NA RĘCE DOROTY SPŁYNĘŁO WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
Uzasadnienie tego wyboru jest następujące:

- za niezwykłą inicjatywę angażującą ponad 30 blogerek, aby pomóc jednemu choremu chłopcu
- za pozytywne emocje, pomimo codziennej walki z przeciwnościami losu
- za chęć niesienia pomocy i pokazanie, jak wspaniałe, choć trudne może być macierzyństwo
- za zaangażowanie w akcję i stworzenie małej macierzyńskiej społeczności gotowej wesprzeć Mikołajka


 DO POWYŻSZEGO UZASADNIENIA MY RODZICE I OCZYWIŚCIE MIKOŁAJEK W PEŁNI SIĘ PODCZEPIAMY I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI... .


      W RAMACH WYRÓŻNIENIA DOROTA OTRZYMAŁA DYPLOM I STATUETKĘ:



ORAZ BON OD FIRMY APART O WARTOŚCI 1.000 ZŁ, KTÓRY TO DOROTA ZAMIAST WYKORZYSTAĆ NA JAKIŚ PIĘKNY "WISIOR" PRZEKAZAŁA DLA MIKUSIA, OTO ON:



       TAK WIĘC OD DZIŚ DO PRZYSZŁEJ NIEDZIELI, DO CZASU KIEDY KOGUT WYPIEJE 12.00 JEST DO NABYCIE NA NASZEJ AUKCJI. CENA WYWOŁAWCZA 1000ZŁ.
NA PROPOZYCJE OCZEKUJEMY W KOMENTARZACH. KWOTA JAKĄ OSIĄGNIE PRZEDMIOTOWY BON ZOSTANIE SPOŻYTKOWANA NA REHABILITACJĘ KSIĘCIUNIA.
Z NIECIERPLIWOŚCIĄ OCZEKUJEMY NA PROPOZYCJE I ZACHĘCAMY DO LICYTACJI:))

tata Mikołaja